Tandemový seskok    Výcvik    AFF    Sportovní kurz    O nás    Foto let    Kontakt    

cz
      
en
Počasí
Praha
Kolín
Facebook - Youtube


Náš Facebook


Naše videa na Youtube


Tandemový seskok
Výcvik - seskok padákem
IAFF - seskoky volný pád
Aktuality: Akce
Tandemová Akce - poukaz na tandemový seskok s otevřenou roční platností a promo DVD od 3300 Kč os. s (DPH). (děti a senioři)

 Tandemový seskok pro dva v akci za 6600 Kč.

 Poukaz na výcvik a první seskok na padáku křídlo za 3000 Kč.

 Službou EMS Vám doručíme poukaz dobírkou na tandemový seskok nebo výcvik do jednoho pracovního dne.

 Tandemové seskoky provádíme na letišti v Kolíně.

 

 

 

 

 
Facebook - Youtube


Náš Facebook


Naše videa na Youtube


Odkazy

      osnova      skripta      Fotky      Objednat AFF / ceník      

      
AFF - skripta

01. Úvod
02. Výstroj
03. Padák typu křídlo
04. Příprava na seskok
05. Výskok
06. Zákl. parašutistická poloha
07. Otevření padáku
08. Zákl. řízení klouzavého padáku
09. Systém přiblížení k cíli
10. Přistávání
11. Určení bodu výskoku

Přistávání

Základní zásadou přistávání na padácích typu křídlo je dosáhnout kontaktu se zemí v okamžiku minimální dopředné a minimální pádové rychlosti. Tohoto můžeme dosáhnout pouze v případě přistávání proti větru. Pokud dosáhneme nulovou dopřednou rychlost za bezvětří, pádová rychlost výrazně vzroste, protože křídlo ztratí vztlak a propadá se. Protivítr při přistávání vytváří potřebný vztlak a pádová rychlost se úměrně tomuto zmenšuje. Je nutné vyvarovat se přistávání v režimech, které jsou doprovázeny zvýšenou rychlostí klesání, tj. při ostré zatáčce nebo při přebrzdění! Hlavně při prvních seskocích je nutné, aby ses v dostatečné výšce otočil proti větru a měl dost času připravit se na přistání.

To znamená, že minimálně ve výšce 150 m musíš být otočen proti větru. Proto je dobré už před seskokem sledovat směr a sílu přízemního větru a směr přistávání ostatních parašutistů. Při samotném náletu na místo přistání musíš sledovat směr přízemního větru - pomocí větrného rukávu - hlavně v poslední fázi letu, neboť i malá odchylka z protivětru může ovlivnit rychlost dopadu. Místo na přistání si vybírej dostatečně velké, bez překážek. Je lepší přistát kousek dál od dopadové plochy než zbytečně zranit sebe nebo ostatní. Při prvních seskocích se při přistávacích manévrech budeš řídit povely instruktora pomocí radiostanice, nebo dle předem dohodnutých navigačních signálů. Zejména při prvních seskocích, než zjistíš, jak rychle a jakou měrou padák reaguje, je nanejvýš vhodné spoléhat na signály instruktora a ne na svůj odhad. Po natočení padáku proti větru / po 4. zatáčce, v dostatečné výšce / padák vypustíš. Pět až sedm metrů nad zemí začneš plynule a souměrně stahovat řídící šňůry tak, abys v momentě kontaktu se zemí padák úplně dotáhl. Nohy držíš u sebe a v případě větší dopředné rychlosti uděláš přistávací para-kotoul. Kdybys padák zabrzdil v okamžiku, kdy jsi ještě několik metrů nad zemí, nesmíš řídící kolíky prudce vypustit , ale mírně je popustíš - a připravíš se na tvrdší přistání. Po přistání stáhnutím libovolného řídícího kolíku vyleješ vzduch z vrchlíku. V případě, že přistaneš do vzletové a přistávací dráhy, musíš ji nejkratší cestou co nejrychleji opustit.

Pokud dojde ke špatnému vysazení a je naprosto zřejmé, že se nedostaneš na doskokovou plochu, již v dostatečné výšce si najdeš náhradní přistávací plochu bez terénních překážek, sleduješ směr přízemního větru podle pohybu větví či trávy a mnohem pečlivěji se připravíš na dopad v neznámém terénu, kdy vždy z bezpečnostních důvodů provádíš para-kotoul.

Přistávání

 


tandemové seskoky:: taekvondo::Aikido
Kvalitní pneu Continental za příznivé ceny. Čtyřhvězdičkové Hotely Benešov Přebalovací pult .